Hakkında

Lise yıllarında beri şiir yazmaktayım. Uzun zamandır da şiirlerimi bir kitapta toplama düşüncem vardı. Bunu ileride güzel bir hatıra, anı kalsın düşüncesi ile öncelikle kendim için istedim. Bu niyetle 2016 Mayıs ayında İkinci Adama Yayınları ile görüştüm şiirlerimi yayın evi ile paylaştım ve yayın evi inceledikten sonra kitap olarak basabileceklerini bildirdiler. Böylece güzel bir yolculuğa çıktım. Ve yıllardır biriktirdiğim kelimeleri sonunda ard arda ekledim ortaya ”Siyahın İzi” çıktı…

Bu çalışmanın en güzel yanlarından biri de yayın evi tarafından Tüyap 35. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarında İmza Günü düzenlemesi oldu. Böyle bir organizasyonun içinde olmak beni hem çok mutlu etti hemde çok gururlandım. Benim için çok heyecan verici bir tecrübe oldu. Ailem, dostlarım, arkadaşlarım her zaman olduğu gibi beni bu günümde de yalnız bırakmadı. Tüm sevdiklerimin yanında hiç tanımadığım insanların gelip imzalı kitap istemesi de bana çok farklı bir duygu yaşattı.

”Siyahın İzi” kitabımı çıkarma aşamasında benim hep yanımda olan kocaman Aileme, yayın aşamasında verdiği destek için İkinci Adam Yayınlarına, İstanbul’un trafik karmaşasında uzak yollardan imza günüme gelip beni yalnız bırakmayarak yüreğime dokunan, mesaj, telefon ile güzel dileklerini ileten herkese sizin aracılığınız ile teşekkür ederim.

Biliyorum ki, ayrı hayatlarda ayrı diyarlarda yaşıyor olsak ta kelimelerim her insanın bir yaşanmışlığına, yaşanamamışlığına, anısına, sevincine, hüznüne yani kısaca yüreğine dokunacak….

Hayat sevgi ile başlıyor, karşımızdaki insanı kendimize benzetmeye çalışmadan, insanları olduğu gibi kabul edebilmekle ve başkaları için kendinizi değiştirmeme cesareti ve dik duruşumuzla devam ediyor.

Herkese şunu demek isterim; HADİ GEÇ DEĞİL… Sevmek için çıktığınız yoldan geri sadece hayallerinizle dönmekten vazgeçin…

Filiz Gündüz